Lietišķās mākslas kolektīvu dodas uz Latvijas novadu tautas lietišķās mākslas izstādi

2017. gada 4. augustā plkst. 15.00 Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta Latvijas novadu tautas lietišķās mākslas izstāde.

Izstādē kopā iesniegti un būs apskatāmi 554 autoru 1348 darbi no 72 Tautas lietišķās mākslas studijām, aptverot visu Latviju. Arī Talsu novada rokdarbnieču darbi priecēs izstādes apmeklētājus. Izstādē pārstāvētas visas tautas lietišķās mākslas nozares – audumi, rokdarbi, keramika, pinumi, ādas apstrāde, koka apstrāde, metālkalumi un rotas.

Lielāko eksponātu klāstu veido segas, galdauti un lakati, tad seko dvieļi, cimdi un jostas. Izstāde sniedz arī nelielu ieskatu Latgales keramikā, kā arī plašajā pinumu klāstā, kuru autori ir no Rīgas studijām. Pamanāmi ir Rīgas pilsētas metālkalšanas studiju autoru kalumi – krāsns piederumu komplekti un dažādie dekoratīvie svečturi.

Ekspozīcija kārtota pēc Latvijas novadu principa, eksponējot katra novada autoru darbus atbilstošajā novadā.

Izstādes mērķis ir veicināt tautas lietišķās mākslas nozares attīstību, tās pētīšanu, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, tautas lietišķās mākslas kolektīvu dalībnieku un individuālo meistaru māksliniecisko izaugsmi un jaunradi, kā arī plašam skatītāju lokam parādīt labāko veikumu nozarēs, atklājot tautas lietišķās mākslas tradicionalitātes un mūsdienīguma izpausmes. Latvijas novadu tautas lietišķās mākslas izstāde ir Vispārējo Dziesmu un deju svētku starplaika pasākums.

Rīt, 4.augustā uz Madonu dosies 5 Talsu novada lietišķās mākslas kolektīvi ar 37 dalībniecēm.

Ina Jurkeviča,

amatiermākslas kolektīvu metodiķe